• Girgin Fidancılık İle Geleceğe İmza At | Girgin Fidancılık |

KUŞ BURNU​

AĞAÇ ÖZELLİĞİ
Avrupa, Kuzeybatı Afrika ve Batı Asya civarlarında yetişen, gülgiller familyasında yer alan bir bitki türüdür. Yaprakları tırtıklıya bir yapıdadır. Kuvvetli bir kök yapısına sahiptir. Hem kazık hem saçak kök yapısına sahip olan kuşburnu ağacının yüzeye yayılan saçak kökleri, üç metre kadar derine uzanan kazık kökleri vardır. Yaprakları mat ve yeşil renkte, yoğun, dikenli ve hassastır. Kuşburnu ağacının çiçekleri erkek ve dişi olup beş taçtan oluşur.
MEYVE ÖZELLİĞİ
Meyveleri küçük, oval şekildedir. Parlak kırmızı renkte olan meyvenin içi tüylü ve kılçıklıdır. Mayhoş ama tatlı bir tadı vardır. C vitamini bakımından oldukça zengindir.
HASAT ZAMANI
25 AĞUSTOS - 7 EYLÜL

Ülkemizde tüketim bakımından kuru ve çay olarak tercih edilen meyveler arasındadır.

Kuşburnu fidanı yetiştiriciliğinde GİRGİN FİDANCILIK olarak üretmiş olduğumuz çeşit hakkındaki bilgileri size aktararak taleplerinizi karşılıyoruz.  

Soğuklara karşı dayanıklı olan kuşburnu, serin iklimde ve sıcaklığın -40 derecenin altına düşebildiği yüksek dağlık alanlarda yetiştirilebilmektedir.

Birçok toprak tipine uyum sağlayan kuşburnu kumlu, besin maddelerince zengin ve gevşek topraklarda iyi gelişim göstermektedirler.

X