• Girgin Fidancılık İle Geleceğe İmza At | Girgin Fidancılık |

KARAYEMİŞ

AĞAÇ ÖZELLİĞİ
Avrupa, Kuzeybatı Afrika ve Batı Asya civarlarında yetişen, gülgiller familyasında yer alan bir bitki türüdür. Yaprakları tırtıklıya bir yapıdadır. Kuvvetli bir kök yapısına sahiptir. Hem kazık hem saçak kök yapısına sahip olan kuşburnu ağacının yüzeye yayılan saçak kökleri, üç metre kadar derine uzanan kazık kökleri vardır. Yaprakları mat ve yeşil renkte, yoğun, dikenli ve hassastır. Kuşburnu ağacının çiçekleri erkek ve dişi olup beş taçtan oluşur.
MEYVE ÖZELLİĞİ
Meyveleri küçük, oval şekildedir. Parlak kırmızı renkte olan meyvenin içi tüylü ve kılçıklıdır. Mayhoş ama tatlı bir tadı vardır. C vitamini bakımından oldukça zengindir.
HASAT ZAMANI
25 AĞUSTOS - 7 EYLÜL

Ülkemizde taze ve kuru olarak tercih edilen meyveler arasındadır.

Karayemiş fidanı yetiştiriciliğinde GİRGİN FİDANCILIK olarak üretmiş olduğumuz çeşit hakkındaki bilgileri size aktararak taleplerinizi karşılıyoruz.  

Karayemiş Fidanı çok soğuğa ve kuraklığa dayanıklı olmayan, sulak alanlarda yetişir. Genellikle Karadeniz iklim tipinde yetişen bitkiler bütünüdür. Ilıman, serin ve bol yağışın olduğu bölgeler en iyi yetiştirildiği yerlerdir.

Birçok toprak tipine uyum sağlayan karayemiş, özellikle tınlı-kumlu, humuslu, iyi havalanan, nemli, organik madde bakımından zengin ve derin topraklarda yetişirler. Taşlık, kayalık arazilerde de yetişebilir.

X