• Girgin Fidancılık İle Geleceğe İmza At | Girgin Fidancılık |

FEIJOA ( KAYMAK ) FİDANI

AĞAÇ ÖZELLİĞİ
3-4 metreye kadar boylanabilen bir çeşittir.Yaprakları oval şekilde , üst yüzeyi parlak ve koyu yeşil renkte, alt yüzeyi hafif tüylü ve grimsi bir renkte olan bu çeşit kışın yapraklarını dökmemektedir. 
MEYVE ÖZELLİĞİ
Meyveleri küçük ve oval şekildedir. Önce mat renkte olan meyveler olgunlaştığında parlak yeşil bir renk almaktadır. Meyve eti sarımsı krem renkte, hoş kokuludur. -7 derece soğuklara kadar dayanabilen bir çeşit olsada sürekli ve sert rüzgardan korunmalıdır. Meyveleri C vitamini ve Ca minerali bakımından oldukça zengin olan bu meyvelerin en önemli özelliği ise iyot bakımından zengin bir çeşit olmasıdır. Bunun yanında lif ve antioksidan kaynağı olarakta bilinir.
HASAT ZAMANI
25 EYLÜL - 5 EKİM

Ülkemizde tüketim bakımından taze olarak tavsiye edilen sağlıklı meyveler arasındadır. Aynı zamanda yaz kış yaprak dökmemesiyle ve güzel çiçekleriyle adeta bir süs bitkisi görevi görür.

Kaymak fidanı yetiştiriciliğinde GİRGİN FİDANCILIK olarak üretmiş olduğumuz çeşit hakkındaki bilgileri size aktararak taleplerinizi karşılıyoruz. 

Kaymak fidanı oldukça değişik iklim şartlarında yetişebilen bir tür olduğu için ülkemizin her bölgesinde rastlamak mümkündür.

sı gerekli işlemleri, firmamızla iş birliği içinde devam ettirmekteyiz.

Birçok toprak tipine uyum sağlayan kaymak, özellikle mineral maddelerce zengin, humuslu, derin geçirgen, iyi havalanabilen tınlı ve tınlı kireçli topraklarda çok iyi yetişir.

 

Dikim ve sonrası gerekli işlemleri, firmamızla iş birliği içinde devam ettirmekteyiz.

X