• Girgin Fidancılık İle Geleceğe İmza At | Girgin Fidancılık |

Ağaç Kavunu

Kategori Bilgisi

2 yaş torbalı ağaç kavunu(şadok) fidanları yıl 12 ay boyunca dikim yapılabilmektedir. Bunun nedeni ise kökleri torba çerisinde olup, yaşamı için gerekli toprağa tutunmuş olmasıdır.

Dikim ve sonrası gerekli işlemleri, firmamızla iş birliği içinde devam ettirmekteyiz.

Ülkemizde tüketim bakımından birçok çeşidin, farklı lezzetlerin ve uzun dönem devamlılığının olmasıyla en çok tercih edilen meyveler arasındadır. Hem taze hem kuru meyve olarak değerlendirilen sağlıklı meyvelerdir. 

Turunçgiller yetiştiriciliğinde en önemli noktalardan biri; bulunduğunuz bölgeye uygun turunçgil çeşidini tercih etmektir. GİRGİN FİDANCILIK olarak çeşitler hakkındaki bilgileri size aktararak doğru çeşit seçimini yapmanızda yardımcı oluruz. Seçimlerde dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda, turunçgil çeşidinin fizyolojik özelliği ve meyveyi nerede değerlendireceğinizdir.  

Turunçgiller yetiştiriciliğinde düşük sıcaklıklar en önemli sınırlayıcı faktördür. Bu nedenle soğuk bölgelerde yetiştirilemez ve dondan zarar görür.

Turunçgiller için esas üzerinde durulması gereken husus toprağın havalanan bir yapıya sahip olmasıdır. Çünkü turunçgil kökleri yüksek miktarda oksijen ister. Bu sebeple yetiştirileceği toprağın öncelikle havalanan ve süzek bir yapıda olması gerekir.

X